Finał XIV Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej
500x500

11 kwietnia 2018 r. odbył się finał XIV Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej, do którego zakwalifikowała się uczennica naszej szkoły Joanna Mikołajewska. Olimpiada została objęta honorowym patronatem: Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 400 uczniów szkół ponadgimnazjalnych reprezentujących powiaty województwa wielkopolskiego. Do finału awansowało 46 uczniów. Joasia dzielnie walczyła z finałowym testem. Niestety nie udało jej się wywalczyć miejsca na podium, ale sam udział w finale świadczy o dużej wiedzy i świetnym przygotowaniu naszej uczennicy.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył powiat koniński, a na drugim miejscu Miasto Poznań.